Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – J. Kroczak

Żłobek Samorządowy w Zdzieszowicach znajduje się na os. Piastów 2o w Zdzieszowicach. Placówka zajmuje budynek z dwoma kondygnacjami przeznaczonymi na pomieszczenia dla dzieci i administracji. Czynna jest od poniedziałku do piątku od 6:00 – 16:00 z zachowaniem przerwy wakacyjnej oraz dni wolnych od pracy wyznaczonych przez kalendarz. Zapisy do żłobka trwają cały rok a przyjęcia w miarę wolnych miejsc.

W żłobku pod opieką znajdują się dzieci od 5 miesiąca do 3 lat. Do realizacji celów statutowych żłobek posiada 3 grupy dziecięce.

Każda z grup wyposażona jest w sprzęt, zabawki, meble dostosowane do wieku dzieci. Do dyspozycji dzieci pozostają: sypialnia, bawialnia, jadalnia, łazienka a także szatnia. Na terenie żłobka znajduje się ogród z którego korzystają dzieci ze wszystkich grup w okresie od wiosny do jesieni (w zależności od pogody).

Nad bezpieczeństwem powierzonych nam dzieci czuwa fachowy personel, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach. Opiekę nad dziećmi sprawuje pielęgniarka, oraz opiekunki wspomagane przez pokojowe. Żłobek posiada własną kuchnię, w której przygotowane są codziennie świeże posiłki dostosowane do wieku dzieci. W dietach uwzględniamy wskazania lekarskie dotyczące żywienia (alergie pokarmowe).

Jadłospisy powstają przy udziale dyplomowanej dietetyczki, która dba o dobrze zbilansowaną dietę naszych podopiecznych. Artykuły spożywcze pochodzą ze sprawdzonych źródeł a technologia przygotowania potraw nadzorowane jest przez system HACCP wdrożony w żłobku.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Do kontatku

Jadłospis

Przy układaniu jadłospisu dbamy o dobrze zbilansowaną dietę naszych podopiecznych.

Personel

Nad bezpieczeństwem powierzonych nam dzieci czuwa fachowy personel, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach.

Wyposażenie

Nasza placówka wyposażona jest w sprzęt, zabawki, meble dostosowane do wieku dzieci.

Dzieci

W żłobku pod opieką znajdują się dzieci od 5 miesiąca do 3 lat.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Janusz Korczak