Always innovation

We know academic performance is important because academic qualifications are the passport to accessing a good university.

Pursuing Excellence

We also teach children about basic human values such as honesty, kindness, generosity, courage, freedom, equality and respect.

Growing by Learning

Learn to celebrate diversity in a spirit of understanding and tolerance and develop a positive regard and awareness of other people.

Global Citizenship

They are taught the values and responsibilities needed to become active members of the community, something which the modern world is desperate for.

Zadaniem Żłobka jest sprawowanie opieki nad dziećmi od ukończenia 20 tygodnia życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku, gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – 4 rok życia.

Żłobek dysponuje 60 miejscami dla dzieci w 3 grupach wiekowych. Podziału na poszczególne grupy dokonuje dyrektor uwzględniając ilość personelu, warunki lokalowe oraz poziom rozwoju psychoruchowego dziecka. Dzieci w Żłobku podzielone są na trzy grupy. Pierwsza grupa to 25 najmłodszych dzieci, drugą grupę stanowi 10 dzieci, a na trzeciej grupie jest 25 najstarszych dzieci.

Bezpośrednią opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowany i doświadczony personel: 2 pielęgniarki, 1 położna, 6 opiekunów, 3 pokojowe, z czego na grupie maluszków pracuje 5 pań, średniakami opiekują się 3 panie a naszymi starszaczkami 4 panie, które wspólnie dbają o harmonijny rozwój, bezpieczeństwo powierzonych nam dzieci oraz higienę pomieszczeń w których dzieci spędzają czas.

Poza paniami zajmującymi się bezpośrednią opieką nad powierzonymi nam dziećmi są jeszcze inne osoby, bez których ta opieka byłaby niemożliwa. W kuchni dwie panie dwoją się i troją, aby nasze maluchy miały brzuszki wypełnione wartościowymi posiłkami. Pani intendent dba aby produkty do przygotowania posiłków były świeże i odpowiednio zestawione. Pani w pralni pilnuje żeby pościel była zawsze czysta a śliniaczki skrojone na miarę, kolorowe i czyściutkie do każdego posiłku. Pan konserwator jako jedyny Pan w naszym gronie dba żeby plac zabaw był bezpieczny, trawa skoszona i wszystkie sprzęty działały jak należy. Pani księgowa skrupulatnie liczy każdą złotówkę, a nad całością czuwa Pani dyrektor, do której z każdym problemem może zwrócić się zarówno rodzic jak i pracownik. Wszystkim zależy na tym, aby dzieci czuły się u nas bezpieczne i szczęśliwe.

Budynek żłobka znajduje się na osiedlu otoczony blokami i chociaż nie jest wysoki to nie sposób go nie zauważyć. Z lotu ptaka widać białe chmurki na niebieskim dachu, a na elewacji poza najważniejszym dużym misiem są inne zwierzątka i rośliny, które swoimi kolorami zapraszają żeby wejść do środka. Teren wokół żłobka jest otoczony płotem i zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Przy żłobku znajduje się plac zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku naszych podopiecznych. Przed żłobkiem można również z powodzeniem zaparkować, a osoby niepełnosprawne mają wyznaczone miejsca parkingowe. Do środka można wejść jedynie dzwoniąc domofonem. Rodzice, którzy przywiozą swoją pociechę w wózku, na saneczkach bądź rowerku mogą ten środek transportu pozostawić w wózkowni żłobkowej, w której poza rodzicielskimi środkami transportu stacjonują 3 czerwone sześcioosobowe „wozy” dzięki którym nasze maluszki mogą korzystać z dalszych spacerów. W miarę możliwości dzieci wychodzą również na spacery maszerując i trzymając przy tym węża, który dzięki swoim uchwytom zapobiega rozsypaniu się naszych dzieciaczków.

Nasze grupy

Maluszki – grupa I
5-18miesięcy
25dzieci
Maluszki – grupa I
Najmłodsza grupa.
Średniaki – grupa II
48-60miesięcy
10dzieci
Średniaki – grupa II
Grupa średniaków.
Starszaki – grupa III
24-36miesięcy
25dzieci
Starszaki – grupa III
Grupa najstarsza.